اطلاعیه پیمایش کویر مرنجاب چاپ
اخبار - اطلاعیه صعودهای آینده
دوشنبه, 15 فروردین 1390 ساعت 10:30

برنامه این هفته گروه کوهنوردی مهر قم: پیمایش کویر مرنجاب.

مدت زمان اجرا: یک روز.

تاریخ اجرا: 19 فروردین ماه 1390.

سرپرست: محمود کمالی.

درجه سختی: گلگشت.

ظرفیت برنامه: حداکثر 34 نفر.

وسائل ضروری همراه: بیمه ورزشی سال 90، آب، دوربین عکاسی، زیرانداز، غذا و تنقلات (2 وعده)، لوازم محافظت از آفتاب (عینک، کلاه، کرم، چفیه)، کوله و کفش مناسب و...

هزینه پیش بینی شده: برای اعضا تقریباً 8000 تومان و برای میهمانان تقریبا 9000 تومان (بسته به تعداد نفرات شرکت کننده، حدود 1000 تومان قابل کاهش یا افزایش است). جهت اطلاع از نحوه عضویت در گروه مهر و مزایای آن به این لینک  مراجعه نمائید. (اعضایی که حق عضویت پرداخت ننموده اند، میهمان محسوب می گردند).

زمان شروع: 6 صبح روز جمعه / زمان پایان: جمعه شب.

مکان تجمع: قم، میدان شهید مطهری، ابتدای خیابان خاکفرج.

 

 

توضیح منطقه:

کویر مرنجاب در فاصله 55 کیلومتری جنوب شرق کاشان واقع شده است، کاروانسرای مرنجاب از معروفترین کاروانسراهای باقی مانده از زمانهای گذشته می باشد که در دوره صفویه بازسازی گردیده است. این کاروانسرا در مسیر جاده ابریشم بوده که از چین تا اروپا ادامه داشته است. تپه های ماسه ای (رملی) این ناحیه، در کنار تپه های کویر مصر، بلندترین این نوع تپه ها می باشند.

وجود دریاچه نمک در کنار این کاروانسرا و همچنین جزیره سرگردان در نزدیکی سواحل این دریاچه، زیبایی منطقه را دو چندان می نماید.

بهترین زمان بازدید از منطقه اسفند و فروردین می باشد.

 

زمانبندی برنامه:

صبح حرکت، حدود 9 صبح ورود به منطقه، صرف صبحانه، پیمایش تپه های شنی، پیمایش ساحل دریاچه (در صورت امکان بازدید از جزیره سرگردان)، بازگشت به کاروانسرا، صرف نهار، بازدید از کاروانسرا، عصر بازگشت به سمت قم.

 

طریقه ثبت نام: 1- مکاتبه با آدرس ای میل آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید       2- تماس تلفنی با روابط عمومی گروه: 09353940090

آخرین مهلت ثبت نام: غروب روز 4 شنبه 17 فروردین ماه.